Akustik Sünger

Akustik Sünger | Yanmaz Ses Yalıtım Süngerleri

Akustik süngerler ortamdaki yankı ve sesi kesmek için kullanılan ses yalıtım malzemeleridir.Akustik süngerler yanı keserek ortamda güzel görüntü sağlayabilirler.Bu avantajın yanında yoğunluk,renk ve model farklılığı olduğu için her zevke uygun kullanıma sahip olması da ayrı bir avantajıdır.

 Akustik Yumurta SüngerYumurta SüngerYanmaz Akustik Yumurta Sünger

Akustik süngerler uygulaması kolay olduğu için her alanda kullanıma sahiptir.Bir stüdyo,reji odası,sinema salonunda kullanabildiğiniz gibi bir makine odasında da kullanabilirsiniz.Ses kesim oranı makine odasında yeterli gelmezse bariyerli modellerinden tercih edebilirsiniz. Uygulamaları için kendinden yapışkanlı olan akustik süngerleri tercih edebilir veya özel üretilmiş uzun ömürlü solid yapıştırıcıdan temin edip uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Special SüngerYanmaz Akustik Spesiyal Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Ses Yalıtım Süngerleri, rahatsız edici ses, yankı eko gibi gürültü problemlerinin çözümünde yanmaya karşı yüksek performans gösteren ses akustiği düzenleyen süngerlerdir. Ses yutma performanslarıda oldukça sağlamdır. Yüksek hava şartlarında dahi herhangi bir yıpranma veya aşınma problemi göstermezler. Sesin yalıtımında yüksek performans gösterirler. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmazlar.Ayrıca içerisindeki kimyasallar zararlı, zehirli gaz çıkartmazlar. Gürültülü sesin huzursuz ettiği her ortamda akustik düzenleme sağlamaktadırlar.

Yanmaz Piramit SüngerPiramit Sünger Teknik Bilgileri

Akustik Süngerler düşük dansite,  yanmaya karşı direnç ve açık gözenek yapısıyla akustik yalıtımuygulamalarında kullanılan mükemmel ses sönümleme üründür. Otomotiv, beyaz eşya, inşaat sektörlerinde sıkça kullanılırlar. Çekme kopma değerlerinin düşüklüğü nedeniyle özellikle otomotiv sektöründe üzerinde film  veya tekstil ürünleri gibi farklı bir taşıyıcı tabaka ile beraber uygulanır.

Akustik Süngerlerin, Ses yutma özelliğinin yanı sıra ısı iletkenlik kat sayıları oldukça düşüktür.Hafif olmaları uygulama sahasına artı yük bindirmez. Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır.

Labirent Sünger AnkaraLabirent Sünger Fiyatları

İçeriğindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanma sonucunda zehirli gaz çıkarmamaktadırlar.Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır. Gürültü ihtiva eden tüm ortamlarda akustik düzenleme amaçlı, jeneratör, kompresör kabinlerindesanayi makinelerinin kabinlerinde, havalandırma kanallarında ses sönümleyici olarak kullanılırlar. Otomotiv ve beyaz eşya sektöründe motor seslerinin yalıtımında kullanılırlar.Ürünlerimiz dogal homojen yapısı sayesinde çevreci ve sağlıklı geridönüşüme sahiptirler.

Basotect Yumurta Sünger UygulamasıBasotect Yumurta Sünger

 

Zor hava şartlarında oldukça başarılı performans gösterirler, uygulanacak yüzeydeki boşluklarıözel yapısı sayesinde çok başarılı bir şekilde doldururlar, sızdırmazlık için son derece başarılı sonuçlar verirler. Düzensiz yapıdaki yüzeylerde uygulama kolaylığı sağlarlar.

Akustik Süngerlerin Kullanım Alanları ;

Konutlar, okul, hastane, yurt, otel, iş yeri gibi, gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanların duvar, döşeme, çatı, kapı, pencere ve tesisat elemanlarına, 

Altıgen Tekno Touch Kadife Kaplı SüngerAkustik Tekno Touch Sünger Uygulaması

Akustik Süngerlerin Genel Özellikleri ;

  • Kendiliğinden yapıştırıcılı modeller.
  • Epdm Bariyer ile uygulanabilme.
  • Farklı renk seçenekleri.
  • Yüksek akustik performans.
  • ISO - TUV cert kalite belgeli.
  • I. sınıf yanmaz hammade.
  • Bass Trap Akustik SüngerBass Trap Akustik Sünger

 

Ses yalıtımı;

Çevreye yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken jeneratör, hidrofor, kalorifer dairesi gibi alanların ve yüksek ses düzeyine sahip eğlence yerleri vb. mekânların duvar, döşeme, tavan, pencere, kapı ve tesisat elemanlarına,

Sinema, tiyatro, konser ve konferans salonu, TV ve ses kayıt stüdyosu gibi kullanım koşulu sese bağlı alanların duvar, döşeme, tavan, kapı, pencere ve tesisat elemanlarına yapılmalıdır.

Flexi Sünger FiyatlarıAkustik Kare Sünger Uygulamaları

AKUSTİK SÜNGER ANKARA

Son yıllarda gürültüden kaynaklanan rahatsızlıklar ve büyük salonlardaki akustik düzenleme ihtiyaçları artmıştır. Firmamız şuanda Türkiye'nin bir çok iline malzeme gönderimi yapmakla beraber ses yalıtımı, akustik izolasyon uygulamaları gerçekleştirmiştir. Amacımız gelişen teknolojiyle beraber yeni ürünler üreterek sizlere daha uygun ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Akustik yalıtım ve ses izolasyonu uygulamaları farklı çalışmalar gerekmektedir.

İletişim Detay

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90

Satış Destek 1 : 0533 378 01 92

E-Posta : info@teknoakustik.com.tr