Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger | Yanmaz Ses Yalıtım Süngeri

Labirent sünger yüzeyi labirent şeklinde olduğu için ismini bu şekilde almıştır. Labirent sünger ses emicilik özelliği olan ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Labirent sünger tek başına güçlü sesleri kesemez. Güçlü seslerin kesilmesi gereken mekanlarda bariyerli modelleri kullanılarak ses izolasyonu sağlanır. Labirent sünger birinci sınıf kalitede, yanmaz, poliüretan köpükten üretilen süngerdir. Yanmazlık sertifikası mevcuttur.

Labirent Sünger Akustik Ses Yalıtım SüngerleriStüdyo Odası Labirent Sünger Uygulaması

Akustik sünger çeşitlerinden biriside labirent süngerdir. Ses emicilik özelliği sayesinde uygulandığı ortamda akustik düzenleme sağlar. Özel kimyasal maddelerde bekletilerek yanmazlık özelliği kazandırılır. Poliüretan köpükten üretilir, esnektir ve kolay uygulanır. Evinizde, stüdyolarda, müzik kayıt odalarında, iş yerlerinizde, konferans salonlarında, toplantı odalarında vb. bir çok mekanda akustik düzenleme sağlanması gereken bütün alanlarda kullanılır. Kullanım alanları çok geniştir.

  Yanmaz Akustik Labirent SüngerAkustik Labirent Ses Yalıtım Süngerleri

Ortak yaşam alanlarının artması günümüzde ses izolasyonunu daha önemli hale getirmiştir. Yeni yapılan binalarda ses izolasyon uygulaması yapılmaktadır. Labirent süngerin özelliği ortamdaki akustiği düzenlemektir. Bunun yanında ses yalıtımıda sağlar. Tek başına güçlü sesleri kesemez. Bariyerli modelleri kullanıldığı zaman güçlü sesleri keser ve yüksek performans sağlar. Yankı, eko gibi ses problemlerinide engeller. Labirent sünger akustik süngerler sınıfına girer. Uygulandığı ortamda akustik düzenleme sağlar ve şık bir görünüm katar. Poliüretan köpükten üretilen labirent süngerler özel kimyasal maddelerde bekletilerek yanmazlık özelliği kazandırılır. Yanmazlıl sertifikalı, ISO kalite belgeli, ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Birinci sınıf kalitede süngerdir. Disko, sinema, kompresör odaları, havalandırma kanalları, konser salonları, konferans salonları, toplantı salonları ve daha bir çok mekanda ses yalıtım ve akustik düzenleme yapılması gereken alanlarda kullanılır. Kullanım alanları oldukça geniştir.

 Labirent Sünger DeğerleriAksa Akustik Labirent Sünger Fiyatları

Labirent süngerler güçlü seslerin kesilmesi gereken yerlerde kullanılan bariyerli modelleri %80 e kadar ses izolasyonu sağlar ve mekandaki akustiğide düzenler.

Özellikler

 • Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
 • Temizliğe ihtiyacı yoktur.
 • Nemden etkilenmez ve küflenmez.
 • Esnektir ve kolay şekillenir.
 • Farklı kalınlıklarda ve formlarda üretilebilir.
 • Orta ve yüksek frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
 • Renk seçeneği melamin köpük gri ve beyazdır.
 • Kendiliğinden yapışkanlı modelleri vardır.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
 • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
 • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
 • Ses yutma katsayısı ?=0,30 - 1,12

Labirent Sünger Duvar Ses YalıtımLaibrent Sünger Akustik Ses Yalıtımı

Labirent Sünger Kullanım Alanları

Okul, hastane, hava alanları, atış poligonu, toplantı salonu, ofis, çağrı merkezi, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, piyano odası, bateri odası, akustik oda, konser salonu, prova odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, jeneratör kabini, makine dairesi, kazan dairesi gibi vb.

Labirent Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

LABİRENT AKUSTİK SÜNGER SES YUTUM VERİLERİ

labirent akustik sünger ses yutum verileri

AKUSTİK SÜNGER ANKARA

Son yıllarda gürültüden kaynaklanan rahatsızlıklar ve büyük salonlardaki akustik düzenleme ihtiyaçları artmıştır. Firmamız şuanda Türkiye'nin bir çok iline malzeme gönderimi yapmakla beraber ses yalıtımı, akustik izolasyon uygulamaları gerçekleştirmiştir. Amacımız gelişen teknolojiyle beraber yeni ürünler üreterek sizlere daha uygun ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Akustik yalıtım ve ses izolasyonu uygulamaları farklı çalışmalar gerekmektedir.

İletişim Detay

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90

Satış Destek 1 : 0533 378 01 92

E-Posta : info@teknoakustik.com.tr