Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger | Yanmaz Ses Yalıtım Süngeri

Piramit sünger, piramit şeklinde olduğu için ismini bu şekilde almıştır. Piramit sünger özel kimyasal maddelerde bekletilerek yanmazlık özelliği kazandırılır. Ses emicilik özelliği olan akustik sünger çeşitlerinden bir tanesidir. Piramit sünger duvarlara ve tavanlara uygulanan akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemesidir. 

Akustik Yanmaz Piramit SüngerYanmaz Piramit Ses Yalıtım Süngeri

Tek başına uygulandığı zaman güçlü sesleri kesemez. Güçlü sesler kesilmek isteniyorsa bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Eko, yankı gibi ses problemlerini engeller.

 Ses Yutucu Akustik Piramit SüngerAkustik Piramit Sünger Fiyatları

Piramit sünger yanmazlık özelliği olan, ISO kalite belgeli, yanmazlık sertifikalı, ses emicilik özelliği olan, ses yalıtım ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Piramit sünger birinci sınıf kalitede bir üründür. Piramit sünger poliüretan köpükten üretilen, akustik mekanlarda ses problemlerini gideren akustik süngerdir.

 Ses Emici Akustik Piramit SüngerYanmaz Piramit Sünger Uygulamaları

Piramit sünger ses kalitesini, ortam akustiğini sağlayan ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Yüzeyi piramit şeklinde küçük bölmelerden oluşur. Piramit süngerin görevi ortam akustiğini sağlamaktır. Bunun yanında ses yalıtımıda sağlar. Güçlü sesleri tek başına kesemez. Bariyerli modelleri kullanıldığında güçlü sesleri izole edebilir. Bariyerli modelleri ses yalıtımında yüksek performans sağlar. Piramit sünger bariyerli modelleri %80 e kadar ses yalıtımı sağlar. Diğer akustik süngerlerle aynı özelliktedir, sadece şekli farklıdır. Uygulanacak mekanların uygunluğuna göre kullanılır. Piramit süngerde renk seçeneği sağlanır. Siyah, beyaz ve gri renkleri genel olarak tercih edilen renklerdir. Genel olarak bu renkler ortama uyum sağlar. Bu nedenle bu renkler tercih edilir. Piramit sünger yanmazlık özelliği kazandırılmış süngerdir. ISO kalite belgeli, yanmazlık sertifikalı, kolay uygulanan, esnek, nemden etkilenmez, küflenmez, uygulandığı ortama şık bir görünüm katan ses yalıtım ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir.

 Aksa Akustik Piramit SüngerPiramit Sünger Fiyatları

Piramit sünger poliüretan köpükten üretilen, akustik düzenleme sağlayan, ses yutma özelliği olan bir malzemedir. Kullanım alanları oldukça geniştir.

Özellikler

 • Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
 • Temizliğe ihtiyacı yoktur.
 • Nemden etkilenmez ve küflenmez.
 • Esnektir ve kolay şekillenir.
 • Farklı kalınlıklarda ve formlarda üretilebilir.
 • Orta ve yüksek frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
 • Renk seçeneği melamin köpük gri ve beyazdır.
 • Kendiliğinden yapışkanlı modelleri vardır.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
 • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
 • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
 • Ses yutma katsayısı ?=0,30 - 1,12

Piramit Sünger Kullanım Alanları

Hava alanları, atış poligonu, düğün salonu, konser salonu, akustik oda, akustik kabin, prova odası, stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, piyano odası, bateri odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb.

Piramit Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

PİRAMİT AKUSTİK SÜNGER SES YUTUM VERİLERİ

piramit akustik sünger ses yutum verileri

50 X 50 CM AKUSTİK SPECİAL PİRAMİT SÜNGER | YANMAZ SPECİAL PİRAMİT SÜNGER

Akustik ses yalıtımı açısından diğer akustik yanmaz süngerler ile aynı özellikteki spesiyal piramit sünger yüksek ses yutum değerlerine sahiptirler. Küf, nem ve rutubetten etkilenmeyen akustik sünger farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretilebilmektedirler.Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip süngerler farklı desenlerde mevcuttur.

Akustik Desenli Special Piramit SüngerAkustik Special Piramit Sünger

50 X 50 CM KESİK PİRAMİT SÜNGER | YANMAZ AKUSTİK KESİK PİRAMİT SÜNGER

Kesik Piramit Sünger ortam akustiğinin sağlanması açısından etkili bir malzemedir. Küf tutmayan ve nemden etkilenmeyen bu yanmaz akustik süngeralternatif olarak bir çok farklı desende üretilebilmektedirler. Kullanımı oldukça esnek ve kolay süngerlerin farklı kalınlık ve yoğnulukları mevcuttur. Bu süngerler sayesinde mekanın yankı ve eko gibi yankı problemlerine karşı çözüm bulabilirsiniz.

Akustik Kesik Piramit Tipi SüngerAkustik Kesik Piramit Sünger

Kalınlık ve yoğunluğu ihtiyaçlarınıza göre artış gösterebilecek olan yanmaz kesik piramit sünger müzik ve sinema odaları, disco ve barlar, atış poligonları, stüdyo, konferans ve düğün salonları olmak üzere daha pek çok olanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca yüzeye uygulanan malzeme mekana estetik de bir görünüm kazandıracaktır.

AKUSTİK SÜNGER ANKARA

Son yıllarda gürültüden kaynaklanan rahatsızlıklar ve büyük salonlardaki akustik düzenleme ihtiyaçları artmıştır. Firmamız şuanda Türkiye'nin bir çok iline malzeme gönderimi yapmakla beraber ses yalıtımı, akustik izolasyon uygulamaları gerçekleştirmiştir. Amacımız gelişen teknolojiyle beraber yeni ürünler üreterek sizlere daha uygun ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Akustik yalıtım ve ses izolasyonu uygulamaları farklı çalışmalar gerekmektedir.

İletişim Detay

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90

Satış Destek 1 : 0533 378 01 92

E-Posta : info@teknoakustik.com.tr