Ses Yalıtım

Ses Yalıtımı

Öncelikle gürültü şikayetinin ne olduğu ilk sorulması gereken sorudur. Ses yalıtımı çözümlerinde gürültü problemlerine göre farklı çözümler üretilebilir. Genellikle ses yalıtımında dikkat edilmesi gereken ilk nokta malzemelerin hangi sesleri hangi oranda iletim kaybına uğrattığıdır. Kullanılacak ses yalıtım malzemesinin teknik detaylarını incelemekte fayda vardır. Malzeme satın aldığınız veya anahtar teslim uygulamalarda firmalardan mutlaka kaşe ve imzalı olarak test raporlarını isteyiniz. Uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar ise boşluk bırakmadan bohçalama sistemi ile ürün kaplanmasıdır.

ses yalıtımı

Ses ufak noktalardan kaçış sağlayabilir. Uygulama sağlamlığı açısından bazı durumlarda vidalama sistemi ile uygulama yapılmak istenilebilir. Bu gibi durumlarda ise plastik mantolama dübeli sesi en az şekilde iletecek montaj ekipmanıdır.

akustik ses izolasyonu

Ses yalıtımı uygulamaları bir ortamda oluşan seslerin başka bir ortama geçiş yapmasına engel olmaktır. Gürültünün zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yapılmaktadır. Rahatsız edici seslerin insanların yaşantılarına olumsuz etki etmemesi adına yapılan bir uygulamadır. Daha huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilmek amacıyla ses yalıtımı önemlidir.Gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlarda (okul, yurt, konut, otel, iş yeri vb.). Yoğun ses temposunun olduğu alanlar (jeneratör, kalorifer, hidrofor, asansör dairesi gibi) ses izolasyon uygulamaları yapılması gereken alanlardandır.

ses izolasyon

Duvar, tavan ve zeminlerde ses yalıtımı olarak üç farklı yüzeyde incelenilirken. Titreşim ve gürültü ses izolasyonu ikiye ayrılır. Gürültü izolasyonunda yüzeylere ses iletim kaybı malzemeleri kullanılırken titreşim izolasyonunda ise darbe sönümleyici ürünler kullanılmaktadır.

Gürültü şikayetinin seviyesine, yakınlık uzaklık durumuna göre farklı ürünler ile farklı çözümler üretilebilir. Gerekli ses testlerinden geçirilmiş ürünler duvar tavan ve zeminlere kaplandıktan sonra üst yüzeylere duvar nitelikli alçı levhalar uygulanabilir.  Dairelerde yapılan izolasyon çalışmalarında sistem duvar içinde gizli olacaktır ve yüzeyler boyalı halde bırakılabilir.

AKUSTİK SÜNGER ANKARA

Son yıllarda gürültüden kaynaklanan rahatsızlıklar ve büyük salonlardaki akustik düzenleme ihtiyaçları artmıştır. Firmamız şuanda Türkiye'nin bir çok iline malzeme gönderimi yapmakla beraber ses yalıtımı, akustik izolasyon uygulamaları gerçekleştirmiştir. Amacımız gelişen teknolojiyle beraber yeni ürünler üreterek sizlere daha uygun ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Akustik yalıtım ve ses izolasyonu uygulamaları farklı çalışmalar gerekmektedir.

İletişim Detay

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90

Satış Destek 1 : 0533 378 01 92

E-Posta : info@teknoakustik.com.tr