Yumurta Sünger

Yumurta Sünger | Yanmaz Akustik Viyol Sünger

Yumurta sünger, yumurta kutusu şeklinde olduğu için ismini yumurta sünger olarak almıştır. Yumurta sünger akustik sünger çeşitlerinden birisidir. Yumurta sünger akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Bu sünger yanmaz süngerdir ve yanmazlık özelliğini özel kimyasal maddelerde bekletilerek kazandırılır.

Akustik Yumurta Sünger FiyatlarıYanmaz Ses İzolasyon Süngerleri

 Standart siyah renkte 50 dns - 70 dns - 90 dns yoğunluklarda ve 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıkarda üretilir. 10 adet 1 m2 lik levhalar şeklinde paketlerinde bulunur. 

Akustik izolasyon ve ses yalıtım uygulamalarında sık kullanılan ses yalıtım malzemelerinden biriside yumurta süngerdir. Yumurta süngerin kesimi ve uygulaması gayet basittir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleride vardır. İstenildiği şekillerde ve boyutlarda üretilebilir. Poliüretan köpükten üretilen yumurta sünger ISO kalite belgeli üründür. Ses emicilik özelliği ile yüksek performans sağlar.

 Akustik Yanmaz Viyol SüngerAkustik Ses Emici Yumurta Sünger

Genel olarak yumurta sünger orta frekanslı seslerde kullanılır. Tek başına uygulandığında güçlü sesleri kesemez. Güçlü sesler engellenmek isteniyorsa bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Yüzeyleri yumurta kutusu şeklinde olan bu süngerler ses mühendisleri tarafından özel bir şekilde tasarlanmıştır ve ses yalıtım, akustik düzenleme gibi uygulamalarda kullanılan ses izolasyon süngeridir. Yumurta süngerin içerisinde bulunan maddeler ses izolasyonu için gerekli olan maddelerdir. Örneğin stüdyolar vb. mekanlarda kullanılmak isteniyorsa yapacağınız işin profesyonel olmasını istiyorsanız yumurta sünger kullanarak akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlamış olursunuz. Diğer akustik süngerler ile arasındaki fark sadece şeklinin değişik olmasıdır ve şeklinin yumurta gibi olması ortamdaki akustik açısından önemli bir etkendir. Yumurta süngerin özelliklerinden en önemlisi uygulandığı mekanın akustiğini sağlamasıdır. Yumurta sünger büyük tehlikelerin önlenmesi açısından yanmazlık özelliğinin olmasıda önemlidir. Yangın sırasında erimez, yanmaz, damlacık oluşturmaz ve alevlerin büyümesine engel olur.

 Akustik Yanmaz Yumurta Sünger ÇeşitleriAkustik Viyol Yanmaz Akustik Köpük

Yumurta sünger stüdyo ve müzik odalarında sık bir şekilde kullanılan akustik ses yalıtım malzemesidir ve kolay uygulanır. Esnek bir yapıya sahiptir. Yumurta süngerin yanmazlık sertifikası, ISO kalite belgesi ve ses yutum değerleri mevcuttur. Bu süngerlerin uygulamasını bize ulaşarak firmamızın tecrübeli teknik ekibine yaptırabilirsiniz.

 Akustik Yumurta Ses Yalıtım SüngerleriAkustik Viyol Sünger Fiyatları

Yumurta Sünger Özellikleri

 • Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
 • Nemden etkilenmez ve küflenmez.
 • Esnektir ve kolay şekillenir.
 • 70 kg/m3 yoğunluk.
 • Farklı kalınlıklarda ve formlarda üretilebilir.
 • Orta ve yüksek frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
 • 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
 • Renk seçeneği melamin köpük gri ve beyazdır.
 • Kendiliğinden yapışkanlı modelleri vardır.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
 • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
 • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
 • Ses yutma katsayısı ?=0,30 - 1,12

Yumurta Desenli Akustik SüngerAkustik Yumurta Sünger Ebatları

Yumurta Sünger Kullanım Alanları

Atış poligonu, hava alanları, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, hastane EMAR odası, enstrüman - çalgı odası, piyano odası, bateri odası,  akustik oda, akustik kabin, prova odası, konser salonu, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, jeneratör kabini, kompresör odası, makine dairesi, kazan dairesi gibi vb.

Yumurta Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

YUMURTA AKUSTİK SÜNGER SES YUTUM VERİLERİ

yumurta akustik sünger ses yutum verileri

50 X 50 CM AKUSTİK SPECİAL PİRAMİT SÜNGER | YANMAZ SPECİAL PİRAMİT SÜNGER

Akustik ses yalıtımı açısından diğer akustik yanmaz süngerler ile aynı özellikteki spesiyal piramit sünger yüksek ses yutum değerlerine sahiptirler. Küf, nem ve rutubetten etkilenmeyen akustik sünger farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretilebilmektedirler.Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip süngerler farklı desenlerde mevcuttur.

Akustik Desenli Special Piramit SüngerAkustik Special Piramit Sünger

50 X 50 CM KESİK PİRAMİT SÜNGER | YANMAZ AKUSTİK KESİK PİRAMİT SÜNGER

Kesik Piramit Sünger ortam akustiğinin sağlanması açısından etkili bir malzemedir. Küf tutmayan ve nemden etkilenmeyen bu yanmaz akustik süngeralternatif olarak bir çok farklı desende üretilebilmektedirler. Kullanımı oldukça esnek ve kolay süngerlerin farklı kalınlık ve yoğnulukları mevcuttur. Bu süngerler sayesinde mekanın yankı ve eko gibi yankı problemlerine karşı çözüm bulabilirsiniz.

Akustik Kesik Piramit Tipi SüngerAkustik Kesik Piramit Sünger

Kalınlık ve yoğunluğu ihtiyaçlarınıza göre artış gösterebilecek olan yanmaz kesik piramit sünger müzik ve sinema odaları, disco ve barlar, atış poligonları, stüdyo, konferans ve düğün salonları olmak üzere daha pek çok olanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca yüzeye uygulanan malzeme mekana estetik de bir görünüm kazandıracaktır.

AKUSTİK SÜNGER ANKARA

Son yıllarda gürültüden kaynaklanan rahatsızlıklar ve büyük salonlardaki akustik düzenleme ihtiyaçları artmıştır. Firmamız şuanda Türkiye'nin bir çok iline malzeme gönderimi yapmakla beraber ses yalıtımı, akustik izolasyon uygulamaları gerçekleştirmiştir. Amacımız gelişen teknolojiyle beraber yeni ürünler üreterek sizlere daha uygun ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Akustik yalıtım ve ses izolasyonu uygulamaları farklı çalışmalar gerekmektedir.

İletişim Detay

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90

Satış Destek 1 : 0533 378 01 92

E-Posta : info@teknoakustik.com.tr